Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм

10 вдъхновяващи мисли от съоснователя на Microsoft Пол Алън

от
3918 0 02 Ноември. 2018
Успели личности

10 вдъхновяващи мисли от съоснователя на Microsoft Пол Алън
59% от читателите смятат, че тази статия е полезна
38% от посетителите на сайта ни четат поне 3 статии дневно
41% от редовните ни читатели имат успешен бизнес

5
от 1 глас
Оценка на потребителя

Когато си мислите за Microsoft, веднага се сещате за Бил Гейтс, нали? Въпреки това той не е единственото лице зад компанията. Независимо че е съосновател на фирмата и приятел от детство на Гейтс, Пол Алън, който почина на 15 октомври тази година, е предпочитал да остане далеч от прожекторите.

И все пак неговият принос за известната компания е завиден. Вижте някои от най-вдъхновяващите му мисли в следващите редове:
 
1. За провала:
 
"Според моя опит всеки провал съдържа семената на следващия Ви успех - стига да сте склонни да се учите от провала."
 
2. За мотивацията:
 
"Всяка кампания изисква оптимизъм и амбицията да се целим нависоко."
 
3. За овластяването:
 

Електронно ръководство - Колекция КТ: Коментар по промени до февруари 2021
Електронно ръководство - Колекция КТ: Коментар по промени до февруари 2021

Повече детайли тук

Счетоводно отчитане на компенсации за ел. енергия по РМС № 739 и по РМС № 771 – електронно ръководство
Счетоводно отчитане на компенсации за ел. енергия по РМС № 739 и по РМС № 771 – електронно ръководство

Повече детайли тук

Служебният автомобил в счетоводната практика – електронно ръководство
Служебният автомобил в счетоводната практика – електронно ръководство

Повече детайли тук


"Какво трябва да съществува? За мен това е най-интересният въпрос въобще. Какво ни е нужно, а го нямаме? Как можем да реализираме потенциала си?"
 
4. За възможностите:
 
"В повечето случаи най-добрите възможности лежат там, където Вашите конкуренти още не са се проявили, не където те вече са оставили следа."
 
5. За лидерството:
 
"От технологиите до науката, от музиката до изобразителното изкуство, вдъхновен съм от тези, които успяват да размият границите. От тези, които са се вглеждали във възможностите и са си казвали "Какво ако...?"
 
6. За мотивацията:
 
"В моята собствена работа съм се опитвал да предвиждам какво се задава на хоризонта, да ускоря неговото идване и да го приложа в живота на хората по смислен начин. Разнообразните възможности на вселената са ме смайвали още от детството и продължават да стимулират работата ми, инвестициите ми, филантропската ми дейност."
 
7. За усилената работа:
 
"Съсредоточавате се върху това, което Ви кара да се радвате на живота, но много по-важно е това какво можете да свършите, за да направите света по-добро място."
 
8. За бъдещето:
 
"Възможното непрекъснато се предефинира, а аз съм дълбоко загрижен за това да помагам на човечеството да върви напред."
 
9. За страстта:
 
"Обичам да създавам нови идеи, да работя върху нови креативни проекти."
 
10. За креативността:
 
"Винаги съм се интересувал от намирането на начини да иновирам... Иновирането е смес от различни неща, не е точка на фокусиране."
 
източник: entrepreneur.com
 

Tags: пол алънлидерствомотивация

Хареса ли Ви тази статия?

Сподели тази статия с вашите приятели в любимата си социална мрежа

Колко е полезна тази информация?

Оценете като използвате звездичките

Oценка:


Оценка 5 of 5 - 1 глас.

Статии

5 съвета от Уорън Бъфет за инвестирането на фондовата борса

от Biznesidei.bg
27 Септември 2022
Когато именитият инвеститор има какво да сподели, си струва да се вслушаме. Ето...

Топ съвети от Уорън Бъфет за борба с инфлацията

от Biznesidei.bg
31 Май 2022
Уорън Бъфет е име, което няма нужда от представяне. Легендарният инвеститор...

3 урока от Уорън Бъфет за инфлацията, индексните фондове и инвестициите

от Biznesidei.bg
19 Май 2022
Уорън Бъфет е доказано име в бизнес средите. 91-годишният инвеститор и легенда в...

15 мисли на успешни предприемачи, които ще Ви вдъхновят

от Biznesidei.bg
11 Март 2022
Мотивацията е особено важна, когато развивате собствен бизнез. Когато сам сте си...

Изтеглете БЕЗПЛАТНО Специално Приложение
Успех в старта и управлението на бизнеса: практически съвети.

Успех в старта и управлението на бизнеса: практически съвети.

Абонирайте се за бюлетина на biznesidei.bg и бъдете в крак с тенденциите в бизнеса.


Да, искам да се абонирам БЕЗПЛАТНО за бюлетина на biznesidei.bg и да получавам новини и съвети от сферата на бизнеса, информация за продукти и услуги.


Сподели своя коментар0 Коментари





Изтеглете БЕЗПЛАТНО Специално Приложение
Успех в старта и управлението на бизнеса: практически съвети.

Успех в старта и управлението на бизнеса: практически съвети.

Абонирайте се за бюлетина на biznesidei.bg и бъдете в крак с тенденциите в бизнеса.





Последни коментари



Изтеглете БЕЗПЛАТНО Специално Приложение
"Успех в старта и управлението на бизнеса: практически съвети."

Абонирайте се за бюлетина на biznesidei.bg и бъдете в крак с тенденциите в бизнеса.