7 смъртни гряха на развиващите се компании
4939
0
07 Юни. 2016
Управленски грешки
39% от читателите смятат, че тази статия е полезна
52% от посетителите на сайта ни четат поне 3 статии дневно
31% от редовните ни читатели имат успешен бизнес
52% от посетителите на сайта ни четат поне 3 статии дневно
31% от редовните ни читатели имат успешен бизнес
5
от 2 гласа
от 2 гласа
Оценка на потребителя
Стартирането на фирма и извеждането ѝ в развиваща се позиция със сигурност е изтощително. Развиващите се компании са преминали момента на "отлепяне" от дъното, поради което подходът в управлението им трябва да е различен. На този етап има много повече за учене, а и много повече е заложено на карта.
Именно този преход създава условия за предприемачите да допускат грешки, докато се пренастройват към новия подход, който трябва да възприемат, с оглед фирмата да продължи да израства. Седем от тези грешки могат да се окажат пагубни за компанията.
1. Назначаване на неподходящите лидери.
Ако не назначавате лидери, които са в унисон с мисията на компанията, с нейните цели и ценности, сами си навличате проблеми на главата. Те могат да навредят на бизнеса не само във вътрешната му среда (сред колеги и подчинени), но и в публичен план с взимането на неадекватни решения. А докато се развивате, последното, което искате, е да загубите извоюваните с труд позиции.
2. Назначаването на прекалено опитни служители.
Точно както прекалено малкото опит може да е опасен, така и прекалено големият представлява риск. Защото един твърде опитен служител идва с навици, които не винаги съвпадат с методите на работа във Вашата фирма. Ако пък ги наемете на ръководни позиции, те ще започнат да предават своя вече установен модел на работа и на своите подчинени. Нужен Ви е балансиран екип: и с опитни (но не и прекалено) служители, и с по-малко опитни, за да можете да се възползвате и от натрупаните познания, но и от новите идеи, които неминуемо хрумват в по-необременените умове.
3. Да плащате прекалено ниски заплати.
От една страна ще отблъснете качествените кадри още на етапа на кандидатстването за работа. От друга - ще изгоните опитните си служители, защото ще покажете, че не сте готови да плащате за техния ценен опит. Без качествени кадри, обаче, няма как да развивате успешно компанията си, защото всички дейности в нея зависят от изпълнителите си.
4. Нежелание да инвестирате в необходими устройства, консумативи и системи.
Да, трябва да бъдете внимателни как влагате средствата си и да не харчите пари за неща, които не Ви трябват. Но ако имате нужда от техника, консумативи, системи, за да работите по-ефективно и да освободите времеви ресурс на хората си, купете ги. Тези разходи може да Ви се струват големи в началото, но в последствие ще Ви се отплатят.
5. Липса на оборотни средства.
Развитието на бизнеса изисква да правите капиталовложения. Да, прекрасно е да не влизате в дълг, но ако се нуждаете от средства, които да вложите в маркетинга си, например, нямате право да си затваряте очите. Да, оценете риска, проверете как стоят нещата с възвращаемостта, но за да израствате, трябва да влагате. Същото се отнася до средствата, с които разполага касата Ви. Не ги стискайте, харчете ги за развитието на компанията си.
6. Провал в адаптирането на продажбите и маркетинга към новата обстановка.
Фазата на растеж на бизнеса не може да разчита на една стратегия, един канал на рекламиране, един добър продавач... Едно е много малко число в маркетинга и не може да привлече достатъчно клиенти. Трябва да развиете стратегията си съобразно настоящите си стремежи, за да имате шанс да ги постигнете.
7. Липса на стратегически план.
След като вече имате 25 и повече служители, липсата на стратегически план може да доведе до това всички 25 служители (с най-добри намерения, разбира се) да дърпат развитието на фирмата Ви в 25 различни посоки. А всички знаем приказката "Орел, рак и щука". Стратегическият план ще определи в каква посока ще се развива фирмата и какви са ангажиментите на всички в компанията по отношение на това развитие, което ще канализира усилията и ще доведе до така необходимата на бизнеса Ви синергия.
източник: entrepreneur.com
Колко е полезна тази информация?
Оценете като използвате звездичките
Oценка:
Оценка
5
of 5
- 2 гласа.
Статии
6 грешки в управлението на личните финанси
от Biznesidei.bg
30 Септември 2022
Инвестирането може да Ви донесе приходи, с които да се издържате или поне да...
6 грешки на инвестирането в криптовалути
от Biznesidei.bg
03 Юни 2022
Криптовалутите продължават да набират популярност. Така че е естествено да се...
5 често срещани грешки в инвестирането
от Biznesidei.bg
02 Юни 2022
Вложенията са начин да се борите с настоящата инфлация. Важното е обаче да...
4 грешки, които да избягвате, когато избирате лого за фирмата си
от Biznesidei.bg
21 Април 2022
Логото е един от най-важните визуални елементи на бизнеса. Той е сред нещата, по...
Изтеглете БЕЗПЛАТНО Специално Приложение
Успех в старта и управлението на бизнеса: практически съвети.
Абонирайте се за бюлетина на biznesidei.bg и бъдете в крак с тенденциите в бизнеса.
Изтеглете БЕЗПЛАТНО Специално Приложение
Успех в старта и управлението на бизнеса: практически съвети.
Абонирайте се за бюлетина на biznesidei.bg и бъдете в крак с тенденциите в бизнеса.
Сподели своя коментар0 Коментари