от Biznesidei.bg
6516
23 Февруари. 2017
Малък бизнес
61% от читателите смятат, че тази статия е полезна
38% от посетителите на сайта ни четат поне 3 статии дневно
41% от редовните ни читатели имат успешен бизнес
5
от 1 глас
Оценка на потребителя

Много предприемачи първо откриват решения и след това търсят проблемите, за чието разрешение да ги използват. Твърде често те се позовават на недоказани бизнес модели и игнорират важни въпроси за това кои са идеалните им клиенти, колко ще им струва да ги привлекат и какви средства ще им трябват, за да се издържат докато развиват собствения си бизнес.
Ако допуснете грешка по тези важни моменти, бизнес начинанието Ви ще се провали. Колкото и да е обещаващ.
За да го избегнете, можете да разчитате на следните стратегии:
1. Уверете се, че бизнес предположенията Ви се основават на факти.
Всички компании правят информирани предположения, що се отнася до бизнеса им. Но каквото и предположение да направите, проверете дали то се основава на факти. Ако смятате, че с едни или други маркетингови усилия ще спечелите повече клиенти, проучете дали действително това работи за Вашия тип бизнес. Каквито и прогнози да правите, каквито и бизнес усилия да влагате, първо се вгледайте във фактите. Не се предоверявайте на ентусиазма си.
2. Разберете какво ще Ви коства да достигнете клиентите.
Това, че имате бизнес и той решава проблеми, не значи, че клиентите сами ще дойдат при Вас, за да купят продуктите Ви. Фирмите харчат 5 пъти повече за привличане на нови клиенти, отколкото за задържане на старите. В началото всички клиенти ще са нови за бизнеса Ви, затова не трябва да подценявате разходите, които ще направите за привличането им. Само с внимателно планиране и прогнозиране, както и залагане на буферни бюджети за непредвидени разходи, ще си осигурите прехода между новия към сравнително стабилизирания бизнес, без да се разорите.
Правилно деклариране на данни съгласно Наредба № Н-13 - практическо ръководство
Повече детайли тук
Труд и осигуряване на украински граждани в България – електронно ръководство
Повече детайли тук
3. Не залагайте прекомерни лишения за себе си.
Да, няма да вечеряте в скъпи ресторанти и да си купувате маркови дрехи. Но е важно докато се занимавате със своя бизнес, да си плащате сметките и да се храните добре. Защото за да се съсредоточите върху фирмата си, не трябва да губите време в тревоги как ще си платите наема и какво ще ядете следващата седмица. Не пропускайте да си осигурите приличен личен бюджет, за да си спестите излишния стрес, който ще Ви попречи да управлявате бизнеса си ефективно.
източник: entrepreneur.com
Tags: малък бизнессобствен бизнесбизнес развитие
Сподели своя коментар0 Коментари