Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм

10 вдъхновяващи мисли от съоснователя на Microsoft Пол Алън

от
105 0 02 Ноември. 2018
Успели личности

10 вдъхновяващи мисли от съоснователя на Microsoft Пол Алън
61% от читателите смятат, че тази статия е полезна
38% от посетителите на сайта ни четат поне 3 статии дневно
41% от редовните ни читатели имат успешен бизнес

5
от 1 глас
Оценка на потребителя

Когато си мислите за Microsoft, веднага се сещате за Бил Гейтс, нали? Въпреки това той не е единственото лице зад компанията. Независимо че е съосновател на фирмата и приятел от детство на Гейтс, Пол Алън, който почина на 15 октомври тази година, е предпочитал да остане далеч от прожекторите.

И все пак неговият принос за известната компания е завиден. Вижте някои от най-вдъхновяващите му мисли в следващите редове:

1. За провала:

"Според моя опит всеки провал съдържа семената на следващия Ви успех - стига да сте склонни да се учите от провала."

2. За мотивацията:

"Всяка кампания изисква оптимизъм и амбицията да се целим нависоко."

3. За овластяването:

Клуб РС Издателство – Програма Стандарт
Клуб РС Издателство – Програма Стандарт

Повече детайли тук

Клуб РС Издателство – Програма Минимум
Клуб РС Издателство – Програма Минимум

Повече детайли тук

Съветник: Данъци и такси на моята фирма
Съветник: Данъци и такси на моята фирма

Повече детайли тук

"Какво трябва да съществува? За мен това е най-интересният въпрос въобще. Какво ни е нужно, а го нямаме? Как можем да реализираме потенциала си?"

4. За възможностите:

"В повечето случаи най-добрите възможности лежат там, където Вашите конкуренти още не са се проявили, не където те вече са оставили следа."

5. За лидерството:

"От технологиите до науката, от музиката до изобразителното изкуство, вдъхновен съм от тези, които успяват да размият границите. От тези, които са се вглеждали във възможностите и са си казвали "Какво ако...?"

6. За мотивацията:

"В моята собствена работа съм се опитвал да предвиждам какво се задава на хоризонта, да ускоря неговото идване и да го приложа в живота на хората по смислен начин. Разнообразните възможности на вселената са ме смайвали още от детството и продължават да стимулират работата ми, инвестициите ми, филантропската ми дейност."

7. За усилената работа:

"Съсредоточавате се върху това, което Ви кара да се радвате на живота, но много по-важно е това какво можете да свършите, за да направите света по-добро място."

8. За бъдещето:

"Възможното непрекъснато се предефинира, а аз съм дълбоко загрижен за това да помагам на човечеството да върви напред."

9. За страстта:

"Обичам да създавам нови идеи, да работя върху нови креативни проекти."

10. За креативността:

"Винаги съм се интересувал от намирането на начини да иновирам... Иновирането е смес от различни неща, не е точка на фокусиране."

източник: entrepreneur.com

Tags: Пол Алънлидерствомотивация

Хареса ли Ви тази статия?

Сподели тази статия с вашите приятели в любимата си социална мрежа

Колко е полезна тази информация?

Оценете като използвате звездичките

Oценка:

Оценка 5 of 5 - 1 глас.

Статии

Майкъл Дел и 10 цитата за следването на мечтите, усилената работа и още

от Biznesidei.bg
16 Февруари 2018
Има много какво да научите от един от най-големите предприемачи в компютърната...

10 мисли на Тим Кук за вдъхновението, интуицията и още нещо

от Biznesidei.bg
06 Декември 2017
Когато Тим Кук става изпълнителен директор на Apple през октовмри 2011, той е наясно,...

10 мисли на Брус Спрингстийн за успеха, любовта и рока

от Biznesidei.bg
09 Ноември 2017
Историята за превръщането на Брус Спрингстийн - бедното момче от малкия град - в...

9 вдъхновяващи цитата от Бил Гейтс

от Biznesidei.bg
30 Октомври 2017
Бил Гейтс не е от предприемачите, които се нуждаят от представяне. Милиардер,...

Изтеглете БЕЗПЛАТНО Специално Приложение
Успех в старта и управлението на бизнеса: практически съвети.

Абонирайте се за бюлетина на biznesidei.bg и бъдете в крак с тенденциите в бизнеса.

Да, искам да се абонирам БЕЗПЛАТНО за бюлетина на biznesidei.bg и да получавам новини и съвети от сферата на бизнеса, информация за продукти и услуги.

Сподели своя коментар0 Коментари

Абонирайте се за бюлетина на biznesidei.bg и бъдете в крак с тенденциите в бизнеса.

Последни коментари

Идея за надомна работа: Сгъване на кутии за фирми, които използват такива

Интересувам се от работата,моля пишете ми на лични.За сгъването на кутиите става въпрос....

4 знака, че е време да обновите сайта на бизнеса си

Коментар за какво?...

4 креативни бизнес идеи или „Как не се сетих?!”

Здравейте, Хубаво е когато се дават съвети да се обърне внимание и на правописа. Пише се "усъвършенствам", а...

"Успех в старта и управлението на бизнеса: практически съвети."